Archiwum kategorii Porady dla oszczędzających

Sposoby bezpiecznego oszczędzania na emeryturę

oszczędzanie na emeryturęOd dłuższego czasu trwa w Polsce dyskusja wokół kwestii emerytalnych. Obowiązujący przez długie lata tak zwany system repartycyjny, zakładał, że kolejne pokolenia pracowały na rzecz przyszłych, a konkretnie, część ich dochodu była przeznaczona na świadczenia emerytalne osób już nie pracujących.

Jak najlepiej oszczędzać pieniądze dla dziecka?

oszczędzanie dla dzieckaBadania statystyczne wykazują, że bardzo mały procent Polaków decyduje się na długoterminowe oszczędzanie pieniędzy. A szkoda. Tego typu działanie jest mądrym i racjonalnym sposobem na zapewnienie sobie i najbliższym zaplecza finansowego, które po latach będzie spożytkowane na jakiś konkretny cel.

W co zainwestować 1000 zł by jak najwięcej zyskać

doradca inwestycyjnyMasz odłożone 1000 zł. Ani za to nic kupić, ani odkładać na przyszłość (gdyż to trochę za mało). A może by tak zainwestować?

Przecież mnóstwo ludzi zaczynało od małych pieniędzy. Może jest jakiś złoty sposób na zarobienie pokaźnej sumki przy zainwestowaniu relatywnie małych pieniędzy. Zobaczmy czy da się coś z tym zrobić.

Najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej

bankowość internetowaOsób, które nie korzystają dziś z bankowości internetowej nie ma już zbyt wielu. Jest to niezwykle komfortowy i elastyczny sposób na kontrolowanie własnych funduszy osobistych. Dzięki internetowemu dostępowi do swojego rachunku bankowego, możliwe jest dowolne wykonywanie niemal wszystkich operacji, począwszy od zwyczajnego sprawdzenia salda, a skończywszy na dokonywaniu przelewów międzynarodowych lub załatwianiu kredytu.