Proces zakładania lokaty bankowej

założenie lokatyFormy odkładania pieniędzy są dziś bardzo zróżnicowane. Instytucje bankowe na potęgę tworzą coraz to nowsze i coraz to atrakcyjniejsze dla potencjalnego klienta oferty, takie jak konta oszczędnościowe, polisy i lokaty, w ramach których gwarantowane są duże zyski.

Ciekawym rozwiązaniem dla klienta, który ma zamiar odłożyć jakąś sumę pieniędzy i jednocześnie chce, aby środki te zaczęły pracować, jest założenie lokaty terminowej.

Dużym plusem lokat jest brak ryzyka straty pieniędzy, które pojawia się w przypadku, dajmy na to, funduszy inwestycyjnych. Lokata to znakomity sposób na zaoszczędzenie paru groszy, by potem wydać je na jakiś konkretny cel, albo po prostu, na stworzenie sobie zabezpieczenia finansowego, które może okazać się bezcenne w przypadku kryzysu materialnego.

Czy założenie lokaty to trudna i długotrwała procedura?

 

Absolutnie nie. Aby przyciągnąć klienta, instytucje bankowe dokładają wszelkich starań, by jak najbardziej uprościć proces zakładania lokaty bankowej. Dzisiejszy standard to oczywiście możliwość założenia lokaty przez internet. Zanim jednak podejmiesz kroki, aby zawrzeć umowę z bankiem, wybierz lokatę, która będzie dla ciebie optymalna. Na rynku jest dziś mnóstwo tego rodzaju produktów finansowych. Różnią się one od siebie bardziej lub mniej. Niektóre mogą okazać się dla ciebie bardziej korzystne niż inne, grunt, żeby poszperać trochę na ich temat i wybrać tę najbardziej dopasowaną do twoich potrzeb. W tym celu warto skorzystać z licznie występujących w internecie rankingów i porównywarek lokat. W procesie wybierania lokaty będziesz musiał zdecydować, czy ma być ona założona w twoim banku, czy może w innym, na jaki termin chcesz ją uruchomić, w jakiej walucie, itp. Jeśli słabo orientujesz się w tej tematyce, może skorzystasz z pomocy doradcy?

Po dokonaniu wyboru  należy przystąpić do dokładnej analizy umowy. Upewnij się, że nie ma tam żadnych kruczków, ukrytych opłat, dodatkowych warunków, aniżeli te, które dostępne są w standardowym opisie oferty.

Gdy wszystko jest już jasne, po prostu złóż wniosek o lokatę  przez internet.

W procesie jego wypełniania na pewno będziesz musiał wpisać swoje dokładne dane, takie jak numer dowodu, pesel, dane adresowe, itp.

Będzie Ci też potrzebny numer twojego konta bankowego, z którego dokonasz przelewu.

Po wypełnieniu wniosku należy zaakceptować umowę, poczekać na potwierdzenie ze strony banku, następnie zostanie przesłany ci numer konta, na który musisz dokonać wpłaty. Robisz przelew i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *