W co zainwestować 1000 zł by jak najwięcej zyskać

doradca inwestycyjnyMasz odłożone 1000 zł. Ani za to nic kupić, ani odkładać na przyszłość (gdyż to trochę za mało). A może by tak zainwestować?

Przecież mnóstwo ludzi zaczynało od małych pieniędzy. Może jest jakiś złoty sposób na zarobienie pokaźnej sumki przy zainwestowaniu relatywnie małych pieniędzy. Zobaczmy czy da się coś z tym zrobić.

Zainwestować 1000 zł na lokatę

Lokata to najprostszy sposób inwestowania (a raczej oszczędzania). Przy obecnych stopach procentowych nie możemy mówić o zarobkach. Lokaty w granicach 3% nie przyniosą nam milionowych zysków. Lokata w tym przypadku to dobre rozwiązanie dla kogoś kto ma kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie chce z nimi nic zrobić.

Przy 1000 zł roczny „zysk” to około 30 zł. Około, ponieważ dojdą podatki. A zatem kwota nieco ponad 2 zł miesięcznie. Uważaj aby woda sodowa nie uderzyła Ci do głowy.

1000 zł w programy inwestycyjne

Przy programach inwestycyjnych mamy nieco wyższe stopy zwrotu, ale zazwyczaj są też większe ryzyka. A zatem możemy otrzymać 7 – 10 %, jednak możemy też nie otrzymać nic, jeśli zgodnie z umową dany program na siebie nie zarobi. Ponadto w tym przypadku zamrożenie środków przewiduje się na nieco dłużej.

Powiedzmy optymistyczne 10% na 5 lat z kapitalizacją roczną. Zarobimy na tym jakieś 250 zł. Uwzględniając inflację – prawdopodobnie tego nie odczujemy.

1000 zł na własny biznes

To też zbyt mała kwota. Tak naprawdę musiałby być to biznes, który nie wymaga żadnego nakładu środków. Coś w stylu: korepetycje, nauka gry na gitarze. Jednak ta kwota i tak jest bardzo mała. Nie zrobimy za nią nawet porządnej strony internetowej, a gdzie reklama, ZUS, Urząd Skarbowy, opłaty administracyjne itd.

Czy da się zainwestować 1000 zł i dużo zyskać?

I tak i nie. 1000 zł może być dobrym początkiem. Jednak polecalibyśmy rozpocząć z czymś na wzór konta oszczędnościowego. Mając 1000 zł i wpłacając na konto regularne sumy, powiedzmy 300 zł miesięcznie, możemy w ciągu 10 lat uzbierać pokaźną sumkę, którą można przeznaczyć na remont lub na auto. Warto spojrzeć na to z takiej perspektywy.

Powodzenia.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *