Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto?

złotoDla wielu osób sposobem na zarabianie pieniędzy jest nie tylko praca zawodowa, ale i inwestowanie. Odbywa się ono w rozmaity sposób, można inwestować środki w ziemię, nieruchomości, w papiery wartościowe, w różnego rodzaju kruszce. Wszystko zależy od samego zainteresowanego oraz od zasobności jego portfela. Niektóre inwestycje, na przykład właśnie w nieruchomości wymagają posiadania sporego kapitału.

Dużo słyszy się ostatnio o inwestowaniu w złoto. Czy jest to dobry sposób na pomnożenie pieniędzy?

 

Niektórzy są zdania, że nie jest to dobry moment, aby pakować swój kapitał w złoto, ponieważ ostatnimi czasy jego notowania maleją. Ponadto sceptycyzm odnośnie  inwestowania w ten metal szlachetny wynika też ze znanej wszystkim afery z Amber Gold. Niektórzy, nauczeni doświadczeniami związanymi z tą niechlubną instytucją, za nic w świecie nie zdecydowaliby się na ponowne lokaty w złoto.

Fakt jest jednak taki, że w kruszec ten inwestować warto, ale należy zrobić to w sposób rozsądny.

Kupowanie sztabek i złotych monet może być dla nas naprawdę rentowne. Innym sposobem na mądre inwestowanie w złoto jest skorzystanie z usług poważnych, stabilnych i zaufanych instytucji bankowych, jak na przykład Narodowy Bank Polski. Parabankowe placówki typu wspomniane wyżej Amber Gold lepiej omijać szerokim łukiem. Nie chcielibyśmy chyba natrafić na zwykłą piramidę finansową (jaką właśnie okazało się Amber Gold), która pozbawi nas ciężko zaoszczędzonego grosza?

Jeśli zatem inwestować w złoto, to mądrze. Kupowanie bilonu lub sztabek albo korzystanie ze sprawdzonych pośredników to jedna rzecz, druga sprawa natomiast, to czas inwestycji. Złoto z jednej strony ma stabilną pozycję na rynku, z drugiej jednak zdarzają się wahania jego notowań. Inwestując dużo i na krótki okres możemy trafić akurat na bessę i stracić. Lokowanie kapitału w takie dobra, jak ziemia, nieruchomości, czy właśnie złoto, ma sens tylko w przypadku długotrwałego inwestowania.

Jeśli wykażemy się cierpliwością, po jakimś czasie może okazać się, że cena złota poszła w górę i tym samym my zyskamy dużo.

Złoto jest tak naprawdę materiałem, w który zawsze opłaca się inwestować. Jest to trwały, praktycznie niezniszczalny kruszec, który jest niezwykle powszechny na całym świecie, w każdej skali.

Inwestycje w złoto zachodzą zarówno na poziomie wielkich lokat najpotężniejszych banków, jak i na poziomie przeciętnego Kowalskiego, który w celu zabezpieczenia się na niepewne czasy kupuje sztabki tego szlachetnego metalu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *